Blog

Na czym polega i jak zapewnić bezpieczeństwo informacji w firmie?

W obecnych czasach firmy muszą się mierzyć z całym mnóstwem zadań. Jednym z nich jest oczywiście to dotyczące bezpieczeństwa informacji w firmie. Zagadnienie to jest niezwykle ważne w kontekście nie tylko poufnych informacji z wewnątrz firmy, ale i wszelkich danych dotyczących klientów oraz kontrahentów. W dzisiejszym świecie chyba każdy ma już świadomość tego, że wcześniej wspomniane dane muszą być w odpowiedni sposób chronione. W poniższym artykule postaramy się wytłumaczyć Ci, na czym właściwie polega bezpieczeństwo informacji w firmie, a także jak je zapewnić.

Czytaj dalej...

Strategia bezpieczeństwa firmy — czy jest konieczna i jak ją stworzyć?

Wraz z rozwojem technologicznych nowinek i wprowadzeniem przez różnego typu przedsiębiorstwa nowoczesnych urządzeń, firmy stają przed coraz to większymi zagrożeniami. Dotyczą one oczywiście bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie. Coraz popularniejsze staje się więc tworzenie tak zwanych strategii bezpieczeństwa firmy, a w wielu przypadkach okazują się to działania konieczne.

Czytaj dalej...

Jakie wymagania trzeba spełniać, aby otrzymać certyfikat ISO 27001?

Zdecydowanie najcenniejszym aspektem każdego przedsiębiorstwa jest informacja. Ta może dotyczyć poszczególnych obszarów działalności firmy, a także newralgicznych danych pracowników. Warto zwrócić więc szczególną uwagę do ochrony i zabezpieczenia tychże kwestii. Rozwiązaniem na to może być oczywiście certyfikat ISO 27001. Coraz więcej firm i instytucji decyduje się na wprowadzenie go. Nie dzieje się to jednak tak łatwo i szybko, jak można by się tego spodziewać. Aby otrzymać certyfikowanie ISO 27001, należy bowiem spełniać pewne wymagania.

Czytaj dalej...

Przygotowanie dokumentacji ISO 27001

Okazuje się, że najcenniejszą rzeczą, którą posiada każde przedsiębiorstwo bez względu na jego wielkość czy branżę, w której ono funkcjonuje, jest informacja. Dostanie się jej w niepowołane ręce, może być niezwykle niebezpieczne, dlatego każda z firm powinna wypracować szczegółowy system obracania nią, a także zabezpieczenia jej na wypadek kryzysowych sytuacji. Wiele firm decyduje się na wprowadzenie w swoje struktury tak zwanych norm ISO 27001.

Czytaj dalej...

Nowe wydanie normy 27001:2022

Informacje i dane to zdecydowanie najcenniejsze co ma każde przedsiębiorstwo bez względu na branżę czy obszar działania. Aby jednak chronić tego typu rzeczy, potrzebne są odpowiednie procedury i systemy. Niewątpliwie czymś takim są normy z rodziny 27000. Odpowiadają one między innymi za ustanowienie wymagań, które dane przedsiębiorstwo ubiegające się o wdrożenie międzynarodowego systemu zarządzania danymi musi spełnić.

Czytaj dalej...

Czy można samodzielnie wdrożyć ISO 27001?

Każde przedsiębiorstwo na co dzień operuje różnego typu danymi, a także ważnymi i wrażliwymi danymi. Te powinny być jak najlepiej chronione, ponieważ dotyczyć mogą na przykład szczegółowej działalności danej firmy. Dostanie się ich w niepowołane ręce, może być jednak bardzo niekorzystne dla interesów oraz bezpieczeństwa przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej...

Jak długo trwa wdrożenie norm ISO?

Poprawne działanie przedsiębiorstwa jest kluczem do jego sukcesu. Do tego potrzebne są standaryzowane działania, które zapewniają odpowiednią powtarzalność pewnych procesów. Wdrożenie norm ISO może być w takim przypadku niezwykle pomocne. Tego typu systemy zarządzania jakością są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w wielu różnych branżach. Jak długo może jednak trwać wdrożenie norm ISO?

Czytaj dalej...