Szkolenie z normy ISO 27001

Każda kadra zarządzająca firmą bądź instytucją czy fundacją doskonale wie, że najcenniejsza są informacje. Te dotyczące funkcjonowania danego przedsiębiorstwa bądź obrotu ważnymi danymi są szczególnie istotne i powinny być chronione. Właśnie w takich procesach może być przydatna norma ISO 27001. Ten standaryzowany system, który obowiązuje międzynarodowo, pozwala w schematyczny sposób zarządzać poszczególnymi informacjami, tak aby nie wpadły one w niepowołane ręce. Aby jednak wdrożyć ISO 27001 w codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, należy je uprzednio do tego przygotować - na przykład podczas specjalnych szkoleń.

Po co organizuje się szkolenia z wymagań normy ISO 27001?

Być może nie każdy o tym wie, ale norma ISO 27001 nie może zostać wprowadzona w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa z dnia na dzień. Aby ją wdrożyć, należy spełniać bowiem pewne warunki i wymagania. Głównym celem szkoleń związanych z wcześniej wspomnianym systemem bezpieczeństwa informacji jest więc zaprezentowanie uczestnikom poszczególnych jego zasad. Pomoc specjalisty w tym zakresie pozwala również na łatwą interpretację zasad, którymi powinno się kierować przedsiębiorstwo w kwestii bezpieczeństwa informacji. Szkolenia te są również przydatne do nauki planowania oraz organizacji obrotu poszczególnymi, cennymi informacjami firmy. To jednak nie wszystko – kursy oraz ćwiczenia prowadzone przez wykwalifikowanego konsultanta mogą również nauczyć właściwych reakcji na kryzysowe sytuacje związane z przedostaniem się ważnych informacji poza przedsiębiorstwo.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenia przygotowawcze do wdrożenia normy ISO 27001 są dedykowane przede wszystkim firmom, które planują takie systemy bezpieczeństwa informacji wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie. Szkolenie jest także przystosowane do organizacji aktualizujących ISO 27001. Czynny udział w szkoleniu zaleca się więc na przykład kadrze zarządzającej - osoby na tych stanowiskach powinny bowiem poznać, a także zrozumieć swoje obowiązki wynikające z ochrony informacji i danych wewnątrz firmy. Szkolenia tego typu to także świetna okazja dla pracowników na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem informacji do zaktualizowania czy poszerzenia swojej wiedzy w tej dziedzinie.